Energeticky úsporná technologie x2 společnosti Kermi proměňuje otopné těleso v hotový zázrak. Příjemného tepelného komfortu lze docílit i s nižší spotřebou energie. Technologie x2, zakládající se na principu sériového proudění, zvyšuje energetickou účinnost otopného tělesa a snižuje tepelné ztráty při výrobě a přenosu tepla. Při až 25 % kratší době ohřevu otopného tělesa lze ušetřit až 11 % energie na vytápění.

Data a fakta

Deskové radiátory s inovativní technologií x2 ušetří ve srovnání s běžnými deskovými radiátory, např. ve staré budově ročně přes 6000 kilowatthodin. S tímto množstvím energie by bylo možné:

  •  upéct 6000 koláčů,
  • 15 600 000× se oholit elektrickým strojkem,
  • 42 let provozovat ledničku,
  • vyprat 6270 náplní automatických praček.

Otopná tělesa therm-x2 jsou optimálně sladěny s moderními zdroji tepla. To znamená, že zlepšují jejich energetickou účinnost a představuji účinné doplnění a optimalizaci pro tepelná čerpadla, solární kolektory nebo tepelné soustavy s kondenzačními kotli.
Jen originál pracuje s patentovanou technologií x2 založenou na principu sériového proudění. Přiváděná otopná voda protéká nejdříve přední deskou. Při běžném provozu výkon přední desky zcela dostačuje. Zadní deska přebírá funkci izolační desky a nedochází k jejímu ohřevu. Teprve se stoupající potřebou výkonu přispívá i zadní deska svým vysokým konvekčním výkonem k rychlému vyhřívání místnosti. Výsledkem je stupeň účinnosti, který zůstává v segmentu deskových otopných těles nedostižný.
Úsporné řešení x2 se vztahuje rovněž na rekonstrukce. Každé vícedeskové otopné těleso Kermi je dnes již vybaveno technologií x2. V kompaktní verzi rovněž jako úsporné, rychlé řešení rekonstrukcí s roztečí připojení podle DIN pro významný trh stavebních rekonstrukcí.

Více informací na www.x2inside.cz.