Vylézt z vyhřáté vany nebo sprchy do studené místnosti je nejen nepříjemné, ale také zdraví ohrožující. Dle zdravotnických doporučení by teplota v koupelně měla být vždy vyšší, než ve zbytku celé domácnosti. Neměli bychom tak podceňovat důležitost samostatného koupelnového vytápění, bez něhož vaše koupelna ani nemůže poskytovat požadovaný komfort.

Otopné těleso PILON, chrom

Tam, kde není prostor pro běžný ústřední radiátor, anebo dostatek financí pro zbudování podlahového vytápění, je nejlepším řešením klasické otopné těleso. Moderní koupelnové žebříky v současnosti nabízí tolik možností, co se týče barev, tvarů, funkcí a velikostí, že si zaručeně vybere každý.
Řešíte-li např. problémy s nedostatkem místa v koupelně, můžete zvolit otopné těleso TRUVA, které se vyrábí již od rozměru 50 × 54,5 cm. Typické jsou pro něj praktické obdélníkové profily v tenkém provedení, jenž zaručují vyšší topný výkon. Výhodou je též variabilita připojení na ústřední nebo elektrické vytápění či jejich kombinaci. Atraktivitu celého radiátoru navíc podtrhuje povrchová úprava broušeného nerezu.
Další možností, jak funkčně a stylově vytopit jakoukoliv koupelnu, je otopné těleso PILON. Jedná se o masivní, a přesto elegantní, chromový radiátor, který je navíc prostorově úsporný i velmi praktický díky čtyřem háčkům umístěným v jeho v horní části pro zavěšení mokrých ručníků. Jeho zapojení je možné pouze na ústřední vytápění, tento fakt však plně vynahrazuje vysoký výkon a luxusní vzhled tělesa.
Hledáte-li naopak něco netradičního, co bude zaměřeno především na design, nabízí se otopné těleso ZIG s různoběžnými středovými trubkami. Kromě atypického tvaru vás jistě osloví i jeho povrchová úprava. Bílá varianta asi nikoho nepřekvapí, ale barevné provedení strukturální antracit dokonale odráží současný trend a může být tím pravým, co doladí „Black design“ vaší koupelny.
Více na www.sapho.cz

PILON

Otopné těleso TRUVA, broušená nerez

Otopné těleso ZIG, antracit