Do dnešní doby stále nedostižná technologie x2 značky Kermi udává již 16 let vysoké měřítko, co se týče energetické úspory a termicky tepelné pohody. Více než 20 miliónů instalovaných deskových otopných těles s technologií x2 potvrzují přidanou hodnotu skrze rozmanitost, kvalitu a design. Široké spektrum deskových otopných těles, jež je vybaveno touto technologií, je neustále rozšiřováno a přizpůsobeno podmínkám kladeným v praxi. Aktuálně se tomu tak děje u otopného tělesa therm-x2 Vplus a modelu Verteo, deskovému otopnému tělesu na výšku.

Program deskových otopných těles nabízí pro každou stavební situaci a každý požadavek optimální řešení – zda krátký, dlouhý, nízký, vysoký radiátor, rekonstrukční řešení nebo hygienické radiátory: k dispozici je celkem 26 572 provedení v 240 základních barvách

Ve srovnání s konvekčními modely snižuje patentovaná technologie x2 značky Kermi dobu ohřevu radiátoru, nabízí maximum příjemného sálavého tepla a šetří až 11 % energie (doloženo nezávislou studií). Základem této technologie je princip sériového průtoku. V běžném provozu dojde k zahřátí pouze přední desky, přičemž zadní deska slouží jako izolační deska, k jejímuž zahřátí dochází až při zvýšené tepelné potřebě v místnosti. Díky vysokému stupni účinnosti jsou desková otopná tělesa therm-x2 vhodná také pro provoz s nízkoteplotními systémy a alternativními zdroji tepla jako jsou např. tepelná čerpadla.

Kompletní sortiment: přidaná hodnota skrze rozmanitost a design

S inovativní technologií x2 změnila společnost Kermi zásadně trh otopných těles, na jejímž základě až do dnešní doby vybudovala široký sortiment. Zda klasické teplo vybavené moderní technologií nebo stylový bytový doplněk, jako svislé nebo vodorovné provedení s širokým výběrem barevného uspořádání, pro novostavbu či rekonstrukci – desková otopná tělesa Kermi therm-x2 nabízí pro každý požadavek a stavební situaci vždy ten správný model. Přibližně 26 572 provedení v 240 základních barvách umožňuje výběr přes více než 6,3 milionů deskových otopných těles therm-x2.
Provedení „-V“ jsou vybavena ventilovou vložkou s přednastavenou hodnotou kv z výroby, čímž není zapotřebí hydraulického vyvážení v místě instalace nebo na stavbě.
Příkladem dokonalého řešení je deskové otopné těleso therm-x2 Vplus, opravdový univerzál, pokud jde o možnosti připojení. Lze jej připojit přes středové nebo boční připojení a je k dostání s ventilem vpravo/vlevo a ve všech stavebních rozměrech. Provedení Profil, Plan a Line nabízí dodatečně optickou mnohotvárnost, od výrazné profilované, hladké nebo jemně profilované přední desky. Také deskové otopné těleso Verteo je k dostání v těchto provedeních, typech i rozměrech.

Více o deskovém radiátoru therm-x2 naleznete na stránkách www.x2inside.cz.

VERTEO: otopné těleso ve vertikálním provedení

Program deskových otopných těles nabízí pro každou stavební situaci a každý požadavek optimální řešení – zda krátký, dlouhý, nízký, vysoký radiátor, rekonstrukční řešení nebo hygienické radiátory: k dispozici je celkem 26 572 provedení v 240 základních barvách

Technologie x2 od společnosti Kermi

Sériově namísto paralelně. Chytrá tepelná řešení pouze s originálem

U běžných deskových otopných těles se všechny desky zahřívají paralelně, tzn., že přiváděná teplonosná látka protéká všemi deskami současně. To s  sebou přináší nejen neuspokojivou energetickou účinnost, ale v místnosti se ani nevytváří dostatečný tepelný komfort. Společnost Kermi nebyla s tímto řešením spokojena a v roce 2005 vytvořila zcela nový a jedinečný typ deskového otopného tělesa fungující na principu sériového průtoku: x2.
Přední deska je se zadními deskami zapojena do série. Přiváděná otopná voda proto protéká nejprve přední deskou, neboť její výkon za běžného provozu zcela postačuje. Zadní deska tak přebírá funkci izolační desky, která minimalizuje tepelné ztráty u vnější stěny, na které je deskový radiátor nainstalován. Teprve se stoupající potřebou na tepelný výkon přispívá i zadní deska svým vysokým konvekčním výkonem k rychlému vyhřívání místnosti.

Tepelná pohoda i v režimu částečného provozního zatížení
Většinu topné sezóny pracují otopná tělesa v režimu částečného provozního zatížení s malým hmotnostním průtokem. Průměrná povrchová teplota otopného tělesa se při tom pohybuje výrazně pod 40 °C. To sice postačuje k dosažení požadované teploty v místnosti, ne však k dosažení příjemné tepelné pohody. Důsledkem je pocit, že radiátory nepracují správně, a následné reklamace.
To neplatí při použití originálního řešení Kermi s technologií x2, neboť sériový průtok nuceně přivodí výrazně vyšší povrchovou teplotu přední desky, což má za následek až o 100 % vyšší podíl sálavého tepla. To zaručuje maximální tepelnou pohodu i v režimu částečného provozního zatížení a ušetří mnoho nepříjemných reklamací.
Chcete ušetřit čas, energie a náklady? Možné to je, a to s Kermi therm-x2
Jedno v jakém provedení, otopná tělesa therm-x2 přesvědčí dynamickou schopností reakce, tzn., že otopné těleso je schopné vytvořit během velmi krátké doby, až o 25 % kratší dobu ohřevu, příjemnou tepelnou pohodu. Nucený průtok zajišťuje kratší topný cyklus, kratší provozní dobu a rychlejší uzavírání ventilu.
Značných časových úspor se vám také dostane s ventilovými deskovými radiátory Kermi (s označením „-V“), jež jsou již z výroby nastaveny na příslušný výkon, tudíž se do radiátoru přivádí pouze takový hmotnostní průtok, který je nutný pro pokrytí potřeby tepla. Na místě instalace tak není zapotřebí hydraulického vyvážení.

Značných časových úspor se vám také dostane s ventilovými deskovými radiátory Kermi (s označením „-V“), jež jsou již z výroby nastaveny na příslušný výkon, tudíž se do radiátoru přivádí pouze takový hmotnostní průtok, který je nutný pro pokrytí potřeby tepla. Na místě instalace tak není zapotřebí hydraulického vyvážení.
Kompaktní verze deskového radiátoru pro rekonstrukce představují úsporné řešení, neboť rozměr roztečí je shodný s roztečí starých DIN připojení. Nabízejí tak rychlé, bezproblematické výměnné řešení starých radiátorů bez jakýchkoli náročných zednických a malířských prací, spe-
ciálně pro novostavby a rekonstrukce.
Díky patentovanému principu sériového průtoku x2 nabízí desková otopná tělesa Kermi therm-x2 jedinečné řešení pro moderní a účinný přenos energie. Systém therm-x2 umožňuje zkrácení doby ohřevu až o 25 %, zvýšení podílu příjemného sálavého tepla až o 100 % a úsporu energie až o 11 %. Desková otopná tělesa Kermi snoubí moderní tepelný design s praktickou účinností.

Více informací naleznete na www.x2inside.cz.