S proudovými chrániči se dnes setkáváme v každé nové instalaci. Z pohledu elektrotechnika je v podstatě nutné respektovat jen několik základních pravidel pro výběr a po zapojení ověřit správnou funkci. Bezproblémový provoz instalace je bezesporu výhodou, a pokud něco funguje a nevyžaduje naši pozornost, nezajímáme se o to. Zvláštností proudových chráničů, v porovnání s ostatními přístroji v instalaci, je požadavek na jejich pravidelné testování. V následujícím příspěvku a dalších pokračováních se zaměříme na vlastnosti proudových chráničů, které zajistí co nejlepší bezpečnost a současně bezproblémový provoz. K tomu je ale nutná základní znalost vlastností, parametrů a použitelnost v dané aplikaci.

Oblast použití v instalacích

Proudové chrániče s citlivostí do 30 mA se používají pro doplňkovou ochranu, která znamená největší přínos pro zlepšení bezpečnosti u koncových obvodů.
Druhou oblastí použití je ochrana v případě poruchy. Výběr citlivosti je závislý na podmínkách dané sítě. V sítích TT, které se u nás naštěstí již téměř nepoužívají, je nasazení proudových chráničů v naprosté většině případů povinné… (Chci předplatit časopis)