Řemeslníci a technici se pohybují v prostředí, která se vyznačují určitou mírou rizika úrazu. Stále častěji požadují nekompromisní kvalitu. Právě proto vyhledávají služby a sortiment české obchodní sítě PROFI ODĚVY. Obrací se na ni, když potřebují oděvy, obuv a pomůcky, které jim poskytnou tu nejlepší možnou ochranu zdraví při práci a nabídnou jim ty nejnovější technologie, díky nimž zlepší svůj výkon. I v těch nejtvrdších podmínkách. PROFI ODĚVY pouze neprodávají, nýbrž zajišťují také špičkový servis. Od poradenství ohledně vhodného výběru, užívání a údržby pracovního oblečení až po aplikaci loga na ně. Nejčastěji jsou v centru zájmu profesionálů kalhoty.

Pohodlí snižuje riziko

Jestliže člověk pracuje v oděvech, které jej omezují v pohybu, výrazně se zvyšuje pravděpodobnost, že si v tomto stavu přivodí zranění. Nejčastěji se jedná o pády a následně způsobené naraženiny, zlomeniny nebo další traumata měkkých tkání. Proto se stal důraz na pohodlí a praktičnost jedním z hlavních parametrů pracovního oblečení skandinávské značky Snickers Workwear, jíž v sortimentu PROFI ODĚVY naleznete. Je vyhlášená především pro své pracovní kalhoty, které si pozornost začaly získávat již od 70. let minulého století. Za uplynulých pět dekád však prošly řadou inovací, jež denně chrání zdraví profesionálů po celém světě – od Skandinávie přes Německo, Francii, Česko a Slovensko až po Kanadu nebo USA.

Proč miliony lidí důvěřují právě Snickers Workwear?

Nejpádnějším argumentem je, že na jejich vývoji se podílí sami profesionálové. Topenáři, instalatéři ale třeba také stavitelé srubů, truhláři nebo elektrikáři testují prototypy v ostrém nasazení. Inovace a vylepšení jsou reakcí na to, co tito lidé potřebují. Zákazníci dostanou přesně to, v čem se při práci cítí dobře, podávají optimální výkon, koncentrují se a mají jistotu, že je o jejich pohodlí a zdraví postaráno.

Sázka na technologie

Technologie, jimiž jsou vybaveny modely Snickers Workwear, mají za úkol usnadňovat práci. Proto je řada kalhot opatřena systémem Mechanical AirFlowTM. Zajišťuje lepší cirkulaci vzduchu v oděvu a pomáhá odvětrávat oblast podkolenních jamek. O optimální regulaci teploty a vlhkosti se stará však ještě inovace nazvaná 37.5. Jedná se o speciálně upravená textilní vlákna, do nichž jsou aplikovány molekuly sopečných minerálů a částic kokosového uhlí, které se vyznačují obrovskou absorpční kapacitou. Pohlcují pot a tím při povrchu pokožky udržují příjemnou pocitovou teplotu. Navíc kalhoty vybavené touto vychytávkou schnou až pětkrát rychleji, což je velmi výhodné při práci v teplotních a povětrnostních extrémech.
Ikonická je rovněž technologie KneeGuard Pro a KneeGuardTM, protože reagovala na požadavek nositelů, aby chrániče kolen zůstaly připevněné na jednom místě. Výrobce Snickers Workwear proto navrhl řešení, které je umožňuje vložit přímo do kalhot. Ty jsou vybaveny v kolenních partiích expanzními záhyby, tudíž jsou nohavice předem tvarované pro pohodlné klečení. Zároveň v této části najdete speciální kapsy pro vložení chráničů, které lze jednoduše zafixovat do jedné ze tří poloh, abyste dosáhli pocitu pohodlí a optimální ochrany. Ani chránič však není jako chránič. Ty nejinovativnější jsou zhotovené z motorkářům dobře známé hmoty D3O®, z níž se dělají např. chrániče páteře. Za normálních okolností o nich ani nevíte. Přizpůsobí se tělu. Ovšem v případě nárazu se jednotlivé molekuly shluknou, aby vytvořily energii pohlcující štít. Síla nárazu je tak odstíněna od kolen, a ta zůstávají v bezpečí během častého klečení nebo v nenadálých situacích. Snickers Workwear je jedinou firmou v segmentu, která může materiál D3O® využívat.

Kapsy: historický počátek

Značka Snickers Workwear svou historii začala psát díky švédskému elektrikáři. Matti Viio chtěl jediné. Aby mu oděv padl a byl praktický. Navrhl si vlastní. A první výraznou změnou, kterou se jeho řemeslnické kalhoty zapsaly do historie pracovního odívání, byly právě kapsy. Pouzdrové. A dnes? Na kalhotách najdete přesně tolik úložného prostoru, kolik je třeba. Od průhmatových a zadních kapes, přes tu na mobil, metr, ID kartu až po držák na nože Hultafors. Ten, kdo by pouzdrovým kapsám neholdoval, může zvolit modely i bez nich.

Cordura® původně pro armádu

Nedostatkové padákové hedvábí za druhé světové války nahradil materiál, který vydrží téměř nemožné, je lehký a nenasákavá vodu. Tak se Cordura®, jež je považována za jednu z nejodolnějších tkanin, dostala do povědomí širší veřejnosti. Mezitím však opustila hranice vojenských pluků a začala se prosazovat jako high-tech textilie také v dalších oblastech života, např. v oděvech pro řemeslníky. Snickers Workwear jí zesiluje namáhané partie kalhot – kolena, zakončení nohavic, pouzdrové kapsy. Nejexponovanější části oděvu si díky tomu zachovávají dlouhou životnost. Podle zkušeností testerů ze světa, jakým je třeba irský elektrikář Liam Cunningham, tak sice zpočátku zaplatíte za kalhoty v průměru o 30 % více, ale ty se odmění dvojnásobnou až trojnásobnou výdrží.

Revoluce ze světa sportu

Pružnost a volnost pohybu jsou hlavními atributy sportovního oblečení renomovaných značek. Je to něco, co v segmentu pracovních oděvů scházelo. Aby však byla elastická tkanina také odolná, vyžadovalo to roky vývoje vláken. Výsledkem jsou řady kalhot FlexiWork, AllroundWork Stretch, které nabízejí nebývalý rozsah pohybu. Díky elastickým materiálům se také rozšířila nabídka střihů. Kromě standardního širokého a rovného se nyní kalhoty mohou vyrábět také v provedení více kopírujícím postavu. Elastické materiály jsou využívány u řady AllroundWork nebo v podobě textilních vsadek v modelu RuffWork Canvas+, tradičně určeného do toho nejšpinavějšího prostředí, jakým jsou cementárny. Výrobce je použil na zadní stranu nohavic a část sedu, čímž se zlepšuje akční rádius jednotlivce.

Které si zvolit

Nejprve zvažte následující: typ prostředí a činnosti, míra zátěže, nároky zadavatele ohledně bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a estetické preference. Pokud potřebujete kalhoty pro každodenní práci, která se neodehrává v extrémních podmínkách, jsou vždy dobrou volbou modely AllroundWork. Pokud si přejete, aby byly kalhoty pružné a enormně odolné, pak je nejlepší volbou řada FlexiWork. Součástí strečové tkaniny je totiž Cordura®. Hledáte-li heavy-duty parťáka, sáhněte po modelu RuffWork. Pokud byste při výběru potřebovali radu odborníka, obraťte se na náš tým v prodejnách v Praze, Brně, Ostravě, Českých Budějovicích nebo na naše obchodní zástupce. V nabídce najdete navíc kalhoty zkrácené, prodloužené a dokonce dvakrát prodloužené, což celkem čítá pro každý model až 42 velikostí.
Více na www.profi-odevy.cz