Postavit dům, zrekonstruovat byt, zrenovovat historickou stavbu. To vše jsou výzvy, kterým dnes a denně řemeslníci čelí. Někdy se zdá jejich práce být spíše rutinou, jindy, jako je tomu u netypických zakázek například v novodobých architektonických skvostech, klade velké nároky nejen na promýšlení konceptu, ale i na realizaci řešení. Jenže výslednou kvalitu neutváří jen projekty a postupy. Do hry vstupuje vždy osobnost řemeslníka či celého týmu stavební firmy. A také to, jak pohodlně se při své práci cítí. Nejde jen o to být mistrem svého řemesla. Překvapivým dílkem do mozaiky jakosti je kvalitní pracovní oděv.
To se mnohokrát potvrdilo zakladateli švédské značky Snickers Workwear, která dnes řemeslníky obléká po celém světě. Matti Viio byl elektrikář. Řemeslo ho vždycky bavilo. Měl rád tvořivou stránku věci v kombinaci s přísnou logikou. V 70. letech minulého století mu ale došla trpělivost. Běžný pracovní oděv ho jen zdržoval a rozčiloval. Byl nepraktický – laciné materiály se během pár týdnů zničily, o padnoucím střihu nebo pevných kapsách, v nichž by šroubky nebo kleště zůstaly na stejném místě, se nedalo hovořit. Navrhl si vlastní oděv, aniž by zatím tušil, že to bude počátek nové éry v oblasti oblékání profesionálních řemeslníků. Zanedlouho vzbudila jeho novinka ohlas. Matti Viio se totiž díky správnému oblečení cítil lépe, dobře se soustředil, měl lepší produktivitu práce, a tedy si více vydělal. To mu přineslo popularitu i nové zákazníky. Ostatní si přáli totéž. Zrodil se Snickers Workwear.
Principy značky i každého výrobku se od té doby nezměnily. „Ve Snickers Workwear naslouchají těm, pro koho vyrábí. Ptají se řemeslníků, chtějí znát jejich potřeby a přání. I proto je každý model podroben důkladnému testování tzv. piloty. Jde o skupinu profesionálů z různých oborů, ať už jsou to instalatéři, podlaháři, pokrývači, stavbaři, kteří prototypy důkladně vyzkouší při ostrém nasazení. Jejich názor dále formuje vývoj oděvu,“ uvádí Ing. Jana Erbová, jednatelka společnosti AC-T servis, která vlastní výhradní zastoupení značky a zároveň provozuje prodejní síť PROFI ODĚVY, kde lze oblečení značky zakoupit. S inovacemi, jež vzešly z této spolupráce, se zájemci měli možnost setkat na přelomu února a března při příležitosti konání Stavebního veletrhu Brno. Patří k nim například patentovaný systém polohovatelných kolenních chráničů KneeGuard ProTM , integrované držáky nářadí, speciální tvarování nohavic usnadňující zakleknutí, zvýšené sedlo chránící bederní část zad a mnohé další. Vyzkoušet si společně s odborníky mohli také špičkové ruční nářadí Hultafors, které se pyšní ergonomií a mnoha detaily, jež usnadňují práci a šetří námahu.
Nemalý počet návštěvníků na stánek PROFI ODĚVY přilákal unikátní design, který je pro oblečení, obuv i další produkty charakteristický. „Je to pro nás jasný signál, že v současnosti chtějí řemeslníci i firmy od pracovních oděvů víc. Nemají zájem o to, aby to byla uniforma a každý chodil v modrácích, jejichž kvalita je všelijaká. Čím dále více se firmy a jednotlivci zajímají o bezkonkurenční poměr designu, kvality a odolnosti, kterým jim dokážeme vyjít vstříc. Samozřejmě jsme dostali také řadu otázek na téma, zda pěkný vzhled nepotlačuje praktičnost. Celému týmu bylo ctí zájemcům předvést, že u našich značek je tomu právě naopak. Design jde ruku v ruce s praktičností,“ komentuje dění na veletrhu Vít Černý, manažer PROFI ODĚVY. Všechny oděvní kousky i boty byly navrženy tak, aby je bylo možné vkusně kombinovat mezi sebou. Jejich nositel tak nemusí dělat kompromis. V tom, v čem tráví pracovní den, může stejně dobře zajít na úřad, nakoupit nebo vyzvednout dceru ze školky.
Bezpečnost práce je tématem pro každého výrobce i prodejce. V PROFI ODĚVY se starají o to, aby do řemeslnického šatníku zavítaly jen takové prvky, které budou efektivně přispívat k eliminaci napětí, nepohodlí a stresu. Sedmdesát velikostí v sortimentu znamená, že tu ideální může objevit skutečně každý, s jakýmkoli typem postavy. Dobře padnoucí oděv je také předpokladem zachování zdraví a bezpečného výkonu profese. „Chceme, aby naše produkty řemeslníky provázely jako spolehlivý partner nejen na stavbě, v dílně, ale třeba na cestách,“ doplňuje Vít Černý.

Více informací naleznete na stránkách www.profi-odevy.cz.