Tvarovky Wavin se zvukovou detekcí netěsnosti

polečnost Wavin, přední světový výrobce plastových potrubních systémů, představila novou sérii lisovacích tvarovek Wavin M5 s jedinečnou funkcí „acoustic leak alert“, která přináší nové standardy v oblasti spojování plastových rozvodů vody a topení.
Nová generace kovových lisovacích tvarovek Wavin M5 zaručí, že nezalisované anebo nekvalitně zalisované spoje budou bezpečně odhaleny při tlakové zkoušce vzduchem, kdy vydají akustický signál o síle ±80 dBA. Díky tomu lze snadno závadu lokalizovat, spoje opravit a předejít tím budoucím problémům a závadám. Jedná se o vůbec první tvarovky s akustickou výstrahou na světě.
Ivo Valeš, produktový manažer B&I Wavin Czechia, říká: „Dosud se k testování těsnosti spojů potrubí využívala nejčastěji voda. S novými lisovacími tvarovkami M5 však ke slovu přichází testování vzduchem, které má celou řadu výhod, např. nulové riziko vzniku bakterií v období mezi testováním a používáním v důsledku stagnace vody v potrubí. Testování je navíc rychlé, čisté a bezpečné, protože funguje již při 0,15 baru. Tlakovou zkoušku lze provést i v zimním období bez rizika zamrznutí potrubí. Kromě toho již neexistuje závislost na včasných dodávkách vody na staveniště, testování spojů totiž provede jednoduchý vzduchový kompresor.“
Tvarovky Wavin M5 jsou vyrobeny z vysoce kvalitní mosazi. Jejich součástí je lisovací límec z ušlechtilé oceli, jenž je vybaven kontrolním otvorem, pomocí kterého lze před zalisováním zkontrolovat správné zasunutí trubky do tvarovky. Těsnění je zajištěno pomocí dvou speciálních O-kroužků. Těla tvarovek mají inovovaný šestihranný průřez, který kladně ovlivňuje nasouvací síly, což ulehčuje práci instalatéra. Kromě toho mají všechny tvarovky systému Wavin M5 větší vnitřní průměr. Vývojové laboratoře Wavin výrazně zapracovaly na parametru průřezu tvarovek, jehož výsledkem je masivní navýšení průtoku, čímž posouvá kvalitativní parametry tvarovek do úplně nových dimenzí.
Nové tvarovky M5 jsou kompatibilní s potrubními lisovanými systémy Wavin (vícevrstvé trubky PE-Xc/Al/PE-HD a tvarovky Wavin M1 (M-press) a Wavin K1 (K-press)). Tvarovky M5 vykazují velmi dlouhou životnost, která jde nad rámec certifikačních požadavků. Na českém trhu jsou k dispozici od 4Q 2019.
Více informací o nových tvarovkách Wavin M5 naleznete na stránkách www.wavin.cz.

Wavin zpřístupnil novou verzi projekčního programu TechCON

Společnost Wavin, přední světový výrobce plastových potrubních systémů, přináší projektantům novou verzi programu TechCON 9.0 ve firemní verzi Wavin. Ta obsahuje všechny moduly, které projektanti TZB instalací potřebují ke své práci, jako je např. modul k výpočtu tepelných ztrát, návrhu radiátorového nebo podlahového vytápění, návrhu rozvodů vnitřního vodovodu nebo modul pro návrh vnitřní gravitační kanalizace.
Firemní verze programu TechCON zahrnuje kompletní produktový katalog produktů společnosti Wavin, od klasických potrubních systémů PP-RCT přes metalplastové systémy M5, M1 a K1 až po systémy pro odhlučněné vnitřní kanalizace AS+ a SiTech+.
„Jednou z hlavních výhod programu TechCON je jeho spolupráce s AutoCADem,“ říká Pavel Seidl, technický poradce společnosti Wavin Ekoplastik. „Díky tomu mohou uživatelé do programu importovat půdorysy budovy ve formátu dwg nebo dxf., následné propojení pak umožní návrh instalací též ve 3D,“ dodává Pavel Seidl. Hlavní koncepce softwaru TechCON spočívá v kreslení potřebných potrubních rozvodů a odběrných spotřebičů přímo do pracovního okna do předem naimportovaných půdorysů. Výsledkem práce je stanovení průměrů potrubí, nastavení různých regulačních prvků v rámci instalace, tabulky s hydraulickými výsledky, výkaz materiálu atp. Výsledný projekt je možné opětovně importovat do prostředí AutoCADu (resp. tabulky výsledků do MS Excelu) a zde dále provádět libovolné úpravy.
Výhodou TechCON 9.0 oproti předchozím verzím je nový design a značné zjednodušení celého ovládání programu. Podle potřeb je možné měnit dialogová okna, s programem lze pracovat na více monitorech. Nová verze také umožňuje archivace produktů, bez problémů lze produkty měnit, přidávat nebo se vrátit k těm již dříve vyřazeným. Vkládání, trasování, rychlé kopírování vlastností, automatické korekce, klávesové zkratky a spousta dalších nových vlastností jsou dalšími výhodami této nové verze. „Program TechCON byl již v předchozí verzi 7.0 hojně projektanty využíván a na základě zkušeností z praxe je velký zájem o nové verze. Z důvodu poskytování maximálně profesionální podpory jsme přistoupili k aktualizaci na současnou verzi 9.0, kterou naši zákazníci díky pokročilým vlastnostem jistě uvítají“, dodává Pavel Seidl.
Firemní verze TechCON 9.0 Wavin je pro projektanty k dispozici bezplatně v chráněné zóně na adrese www.wavinacademy.cz.