V loňském roce firma Beghelli uvedla na trh novou řadu čističek vzduchu SanificaAria, fungujících na principu ozařování vzduchu proudícího skrze uzavřenou komoru za pomoci UV-C záření, které očišťuje vzduch od bakterií a virů, včetně koronavirů, i za současné přítomnosti lidí v místnosti. Čističky jsou schopné ošetřovat vzduch takovým způsobem, aby docházelo ke zničení až 99‚9 % mikroorganismů.

SanificaAria 30 – objednací kód 26700

SanificaAria 200 connect – objednací kód 26702

Prvním modelem je menší typ SanificaAria 30, určený do prostor o velikosti 50 m2, jako jsou kanceláře, školní učebny, pokoje v domácnostech apod.
Druhý typ SanificaAria 200 connect nabízí až 7× vyšší zpracovaný objem v m3 za hodinu oproti SanificaAria 30. V prostorách o ploše až 250 m2 je jediná tato čistička schopná vyčistit až 600 m3 vzduchu za tři hodiny při maximální rychlosti 200 m3 za hodinu. Rychlost čištění vzduchu je také možno nastavit na tři stupně výkonnosti. Verze Sanifica Aria 200 connect umožňuje ovládání přes Bluetooth a Wi-Fi, obojí za pomoci aplikací Beghelli.
Zařízení SanificaAria jsou vybavena systémem uvOxy®, jehož účinnost byla úspěšně testována na různých typech bakterií a virů, které byly mnohdy mnohem odolnější vůči UV-C záření, např. v porovnání s rodinou koronavirů. Testy byly provedeny v Gelt International, vědecké poradenské společnosti a v Tecnal, akreditované laboratoři podle norem UNI CEI EN ISO/IEC 17025:2018. Tyto laboratoře provedly testy účinnosti na různých nebezpečných a zvláště odolných mikroorganismech vůči UV záření, jako jsou Serratia marcescens, Bacillus subtilis, Cladosporium sphaerospermum. Výsledky jejich testů potvrzují vysokou účinnost při dezinfekci vzduchu v různých prostorách.
Součástí všech Beghelli dezinfekčních čističek vzduchu je výměnná kazeta uvOxy® s UV-C lampou, která má až jednoletou životnost.
Model SanificaAria 30 je dostupný pod objednacím kódem 26700 a model SanificaAria 200 connect pod kódem 26702. Jedná se o všestranná čisticí UV-C zařízení vhodná pro použití v kancelářích, hotelech, lékařských zařízeních, školách, kinech, divadlech, obchodech, nákupních centrech, restauracích, výrobních prostorách a dílnách.
Více na www.beghelli.cz a facebooku: beghellielplastas.