Řízené větrání s rekuperací se stalo nezbytností současného bydlení. Slibuje úsporu nákladů na vytápění, tepelnou pohodu v místnostech a především stálý přívod čerstvého vzduchu bez škodlivých nečistot a prachu. Aby tomu tak doopravdy bylo, je potřeba vybrat spolehlivého dodavatele vzduchotechnických rozvodů a příslušenství. Ty nabízí česká firma MATEICIUC a.s., která produkuje kvalitní plastové potrubí KLIMAFLEX SB a dodává k němu také širokou škálu příslušenství, potřebného pro rekuperační systémy rodinných domů.

Jeden ze způsobů vedení rozvodů vzduchu od větrací jednotky přes distribuční boxy dále do-/z místností rodinného domu

Rozvody vzduchu potrubím KLIMAFLEX SB v rodinném domě

Korugovaná trubka KLIMAFLEX SB byla vyvinuta speciálně pro distribuci vzduchu. Slouží k transportu mezi jednotlivými distribučními body přiváděného a odváděného vzduchu, při zachování minimálních tlakových ztrát. Díky své konstrukci a dvouplášťovému provedení zajišťuje dostatečnou těsnost, je velmi flexibilní a zároveň mechanicky odolná. Vnitřní stěna potrubí je opatřena aditivem s účinnou biocidní látkou pyrithione zinc, které zaručuje antibakteriální a protiplísňové vlastnosti. Trubky jsou vyrobeny výhradně z primárních surovin.
Rozměry potrubí se pohybují od vnějšího průměru 63 mm až po 200 mm. Běžná délka návinu je 50 metrů, oba konce jsou opatřeny ochrannými zátkami z důvodu zamezení znečištění během dopravy a skladování. K nesporným výhodám plastového potrubí patří snadné čištění a nízká hmotnost, která zaručuje jednoduchou manipulaci a montáž.

Potrubí KLIMAFLEX SB je kompatibilní s běžnými prvky systémů. Až na jednotku dodává firma MATEICIUC a.s. v rámci příslušenství všechny potřebné komponenty pro rozvody vzduchu v rodinném domě. Výsledkem je jednoduše pevné a těsné spojení s potrubím.
Stropní i stěnové průchozí boxy, stejně jako přímé a ploché distribuční boxy lze objednat v celokovovém provedení z kvalitní pozinkované oceli nebo s plastovými vyústky, které ocení zejména dělníci při montáži. Manipulace s nimi je šetrnější z hlediska bezpečnosti práce. Většina boxů je opatřena vnitřní izolační vrstvou s antibakteriální a protiplísňovou úpravou Ultra-Fresh®. Stálá nabídka příslušenství zahrnuje těsnící kroužky, vnější spojky, záslepky, válcový tlumič hluku, regulační klapku nebo plastové vyústky. Přívod vzduchu do místnosti, nebo odtah z ní, je možné zajistit prostřednictvím plastových talířových ventilů nebo designových skleněných ventilů.
Jako přímý výrobce spolupracuje firma MATEICIUC a.s. aktivně s obchodními partnery, projektanty i s realizátory moderních řešení a snaží se jejich zkušenosti a potřeby uplatňovat při vývoji a výrobě tak, aby potrubí pro vzduchotechnická zařízení splňovalo všechny jejich požadavky.
Pokud potřebujete více informací, najdete je na webu mat-plasty.cz. Projektanti si můžou vyžádat technické listy včetně tlakových ztrát boxů, výkresy v DWG, případně v DXF. Názornou montáž potrubí do systému si můžete prohlédnout na youtube kanálu výrobce.

MATEICIUC a.s.,
tel. +420 556 312 411,
e-mail: marketing@mateiciuc.cz,
www.mat-plasty.cz

Detail upevnění potrubí v plastovém vyústku průchozího boxu

Montáž plastového talířového ventilu do sádrokartonového podhledu