Řízené větrání s rekuperací se stalo nezbytností současného bydlení. Slibuje úsporu nákladů na vytápění, tepelnou pohodu v místnostech a především stálý přívod čerstvého vzduchu bez škodlivých nečistot a prachu. Aby tomu tak doopravdy bylo, je potřeba vybrat spolehlivého dodavatele vzduchotechnických rozvodů a příslušenství. Ty nabízí česká firma MATEICIUC a.s., která vyrábí kvalitní plastové potrubí KLIMAFLEX SB a dodává k němu širokou škálu příslušenství, potřebného pro rekuperační systémy rodinných domů.
Potrubí KLIMAFLEX SB bylo vyvinuto speciálně pro distribuci vzduchu. Díky své konstrukci a dvouplášťovému provedení zajišťuje dostatečnou těsnost, je velmi flexibilní a zároveň mechanicky odolné. Vnitřní stěna je opatřena aditivem s účinnou biocidní látkou pyrithione zinc, které zaručuje antibakteriální a protiplísňové vlastnosti. Trubky jsou vyrobeny výhradně z primárních surovin.

Rozvody vzduchu potrubím KLIMAFLEX SB v rodinném domě

Protože se jedná o stavební výrobek, spadající do regulované sféry mezi tzv. stanovené výrobky ve smyslu § 12 zákona č. 22/1997 Sb., u kterých musí být před jejich uvedením na trh posouzena shoda, garantuje výrobce u potrubí KLIMAFLEX SB už od roku 2014 splnění všech zákonných požadavků. Jedná se o certifikovaný výrobek, se stavebně technickým osvědčením a také v souladu s ČSN EN 17192.
Potrubí KLIMAFLEX SB se vyrábí v rozměrech od vnějšího průměru ø 63 mm až po ø 200 mm. Běžná délka návinu je 50 metrů, oba konce jsou opatřeny ochrannými zátkami z důvodu zamezení znečištění během dopravy a skladování. K nesporným výhodám plastového potrubí patří snadné čištění a nízká hmotnost, která zaručuje jednoduchou manipulaci a montáž. Potrubí je kompatibilní s běžnými prvky systémů.

Detail upevnění potrubí v plastovém vyústku průchozího boxu

Až na jednotku dodává firma MATEICIUC a. s. v rámci příslušenství všechny potřebné komponenty pro rozvody vzduchu v rodinném domě. Výsledkem je jednoduše pevné a těsné spojení s potrubím. Stropní i stěnové průchozí boxy, stejně jako přímé a ploché distribuční boxy lze objednat v celokovovém provedení z kvalitní pozinkované oceli nebo s plastovými vyústky, které ocení zejména dělníci při montáži. Manipulace s nimi je šetrnější z hlediska bezpečnosti práce. Většina boxů je opatřena vnitřní izolační vrstvou s antibakteriální a protiplísňovou úpravou Ultra-Fresh®. Stálá nabídka příslušenství zahrnuje těsnící kroužky, vnější spojky, záslepky, válcový tlumič hluku, regulační klapku nebo plastové vyústky. Přívod vzduchu do místnosti, nebo odtah z ní, je možné zajistit prostřednictvím plastových talířových ventilů nebo designových skleněných ventilů.
Jako přímý výrobce spolupracuje firma MATEICIUC a.s. aktivně s obchodními partnery, projektanty i s realizátory moderních řešení a snaží se jejich zkušenosti a potřeby uplatňovat při vývoji a výrobě tak, aby potrubí pro vzduchotechnická zařízení splňovalo všechny jejich požadavky.
Pokud potřebujete více informací, najdete je na webu mat-plasty.cz. Projektanti si mohou vyžádat technické listy včetně tlakových ztrát boxů, výkresy v DWG, případně v DXF.  Názornou montáž potrubí do systému si můžete prohlédnout na youtube kanálu výrobce.

MATEICIUC a.s.,
Ke Koupališti 370/15,
742 35 Odry
tel. +420 556 312 411;
e-mail: marketing@mateiciuc.cz;
www.mat-plasty.cz

Montáž plastového talířového ventilu do sádrokartonového podhledu